Recenzia: Sara Shepard - Hra lží

3. července 2013 v 12:00 | Marry |  Recenzie
Recenzia bola uverejnená so súhlasom tohto blogu:


Název: Hra lží
Originální název: The lying game
Autor: Sara Shepard
Počet stran: 214
Rok vydání: 2012
Série: Hra lží, 1.díl
Hodnocení obálky: 9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
Doba čtení: 5 dní

Anotace (oficiální):
Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla - nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra…

Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít.
Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady. Ale může se smát důvěrným vtipům s mými nejlepšími kamarádkami? Přesvědčit mého kluka, že ona je ta dívka, do které se zamiloval? Předstírat, že je šťastná, bezstarostná dcera, když objímá mé rodiče na dobrou noc? A dokáže hrát dál tohle divadýlko i potom, co si uvědomí, že můj vrah ji sleduje na každém kroku?

Moje hodnocení(může obsahovat spoilery):
Někteří spíše znáte od autorky sérii Roztomilé malé lhářky, podle které je natočen i seriál. Podle této knihy je také natočen seriál, ale stačil mi jeden díl a už vím, že je to úplně o něčem jiném. Já jsem fanda seriálu, ke knihám jsem se bohužel ještě nedostala, ale mám je taky na playlistu.

Emma je sirotek, stěhuje se z jedné rodiny do druhé a v životě jí to moc nevychází. Pak jí ale její nevlastní bratr Travis ukáže video, na kterém jí někdo škrtí, ne-li zabíjí. Ale to přece není ona, tak jak je to možné? Kdo je ta dívka? Na internetu vypátrá, že jde o Sutton Mercerovou (hrozné jméno, to tedy jo) a napíše jí, že je pravděpodobně její dvojče. Sutton navrhne, že by se mohli sejít ve městě, kde Sutton bydlí se svojí adoptivní rodinou Jenže Emma neví, že naletěla nějakému nechutnému vtipu. Hra lží začíná!

První, co bych vyzdvihla je lehký způsbo psaní, žádné dlouhé souvětí nebo krkolomné slovní obraty. Kdybych měla víc času, měla bych knížku přečtenou za 2 dny. Je to dost zamotaný detektivní příběh, který vás určitě vtáhne do děje.

Malinko jsem se ztrácela, když do děje vstupovala Sutton. Kniha je ve 3. osobě a točí se kolem Emmy, ale když máte najednou pár vět v 1. osobě, říkáte si, kdo to sakra mluví, než vám dojde, že je to Sutton. Pak se to srovná, ale na začátku je to dost matoucí. Taky zůstalo spoustu otevřených otázek, takže to bude chtít další díl. Až vyjde :D

Ale abych to srchnula, je to určitě pěkná knha, doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky a nebo hledají něco oddychového :)

Výsledné hodnocení:
9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čítate knihy?

Áno
Nie

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 3. července 2013 v 16:07 | Reagovat

Díky za zveřejnění, jsem ráda, že se ti recenze líbí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama