Recenzia: Michael Grant - Bzrk

17. července 2013 v 15:49 | Marry |  Recenzie
Recenzia bola uverejnená so súhlasom tohto blogu:


Název: BZRK
Originální název: BZRK
Autor: Michael Grant
Počet stran: 334
Rok vydání: 2013
Série: BZRK, 1.díl
Hodnocení obálky: 6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix
Doba čtení: 5 dní

Anotace (oficiální):
Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit. Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně "předrátovat" pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím.

Moje hodnocení:
Michael Grant je v zahraničí velice vychvalovaný autor. Tohle je jeho 1. kniha, která vyšla u nás. Někteří blogeři ho opravdu chválili, tak jsem vyrazila do knihovny, abych se po knize podívala.

Sadie a Noaha svede do hromady spousta náhod. Předně přijdou o všechny své příbuzné a nemají kam jít. Proto je k sobě vezmou lidé z BZRKu, tajné organizace, která vede válku s "těma zlejma", kteří chtějí ovládnout svět. Vedou je Benjamin a Charles Armstrongovi, zrůdná dvojčata, která nemají slitování... Válka o lidským mozek začíná!

Sci-fi jsem vlastně ještě nikdy nečetla. Samozřejmě jsem něco z budoucnosti četla, ale to byly dystopie. Nejdřív jsem byla trochu rozpačitá - všechny ty složité názvy, bioti, nanoboti, co je vlastně co... ale po nějakých 80 stránkách jsem se začetla a zvykla jsem si a nebyl s tím (takový) problém :)

Musím říct, že pan Grant opravdu umí psát. Poutavě, vtipně a zároveň to bylo napínavé až do samého konce. Prostě to umí podat. Konec byl takový neuzavřený, ale až vyjde 2. díl (za předpokladu, že ho opět někdo přeloží), určitě se vše vyjasní.

Je to sci-fi, nemusí sedout každému. Jsou tam nějaké ty drsnější scény až nechutné, ale to k tomu nějak tak patří. Je to neuvěřitelně promyšlený příběh, nad kterým budete i vy muset přemýšlet. Nemusí každého bavit a nemusí vám sednout, ale myslím, že stojí za vyzkoušení, mě to ohromně bavilo :)

Výsledné hodnocení:
6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čítate knihy?

Áno
Nie

Komentáře

1 Adrianna Z. Adrianna Z. | Web | 17. července 2013 v 15:51 | Reagovat

Pěkná knížka, mám ji ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama