Recenzia: Lauren Oliver - Chvíle před koncem

8. července 2013 v 17:54 | Marry |  Recenzie
Recenzia bola uverejnená so súhlasom tohto blogu:Autor: Lauren Oliver
Počet stran: 384
Rok vydání: 2011
Série: ---
Hodnocení obálky: 9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
Doba čtení: 7 dní

Anotace(oficiální):
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.

Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

Moje hodnocení (může obsahovat spoilery):
Na knihu jsem narazila někde v nějakých recenzích a dost mě zaujala anotace a to, že si ji všichni vychvalovali. Obálka je krásná, řekla bych, že ještě hezčí než originál :) Ale to modrý pozadí neznázorňuje vodu, o to tam vůbec nejde :)

Samantah Kingstonová je jedna z nejoblíbenějších holek na škole - má 3 skvělé kamarádky, úžasného kluka, milující rodinu. Co víc si člověk může přát? Jenže 12. února se něco ošklivě nepovede a Sam umře. Má 7 dní na to, aby se napravila a zachránila, možná nejenom sebe. Povede se jí to?

Na to, že je kniha poměrně tlustá, nečekejte žádnou akci, honičky v autech a já nevím co. Tady jde spíš o myšlenky naší hlavní hrdinky. Sam je podle mě docela namyšlená a trochu pitomá, stejně jako její kamarádky, hlavně Lindsay. Myslí si o sobě, že jsou něco víc, protože dostanou nejvíc růží na Kupidův den. A chudák Juliet Sykesová alias Psycho. Té mi bylo vážně líto. Nikdo jí neměl rád a všichni jí šikanovali. Důvod...?

V průběhu knihy se Sam ale mění. Pochopí, že všichni nemusejí být tak špatní, jak se o nich říká. Pochopí, že si má vážit všeho co má, rodiny, přátel... Změní se v lepšího člověka, co je ochotný naslouchat a nehodnotit lidi podle toho, co o nich říkají druzí. Nejde o žádnou lacinou knihu z Americké střední školy, ale o poutavý příběh dívky, co se rozhodla přežít. Doporučuju všem! :)


Výsledné hodnocení:
9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čítate knihy?

Áno
Nie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama