Recenzia: Amanda Hocking - Dedička

20. července 2013 v 12:00 | Marry |  Recenzie
Recenzia bola uverejnená so súhlasom tohto blogu:


Název: Dědička
Originální název: Switched
Autor: Amanda Hocking
Počet stran: 310
Rok vydání: 2012
Série: Trilogie o Tryllech, 1.díl
Hodnocení obálky: 6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix (ve skutečnosti je víc červená)
Doba čtení: 6 dní

Anotace: Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.
Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká... Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.

Moje hodnocení:
Knihu jsem si vybrala vlastně náhodou, i když jsem o ní něco věděla. Knihovna byla totiž nějak moc vybraná :D

Příběh začíná tím, že Wendy vzpomíná, jak jí chtěla na oslavě šestých narozenin zabít její matka. Tvrdila, že je zrůda a že není její dcera. Po jedenácti letech je vše jinak. Wendy se dozvídá, že Kim, která je zavřená v ústavu pro duševně choré, opravdu není její matka a že vlastně ani není člověk. Je Tryll. To je druh trola (jestli se to tak dá říct), ale není to žádný tupý a nechutný tvor jako z Harryho Pottera. Nesnáší boty, jsou velmi vybíraví v jídle a mají zvláštní schopnosti.

Příběh zní docela zajímavě, nemám pravdu? Vlastně je zajímavý, to ano. Máme tu dospívající holku, která má o sobě jisté pochybnosti, kluka s uhrančivým pohledem, jednu ledovou královnu a pár dobrých kamarádů. Musím uznat, že to přeci jen je trochu klišé. Ale když se do toho začtene, je to zajímavé. Mě osobně Wendy přirostla k srdci. Není dokonalá, ale je to jen člověk Tryll. I Finna jsem si oblíbila :)

Čekala jsem, že Finn odvede Wendy do báječného kouzelného světa s nádhernou přírodou, roztodivnými tvory a tak dále. Ale ne, místo toho jeli autem do zámku plného laptopů a plazmových televiz. Chápu, že autorka chtěla jít s dobou, ale když fantasy, tak fantasy, no ne? Vážně jsem nečekala, že se Wendy a její noví kamarádi budou koukat celou neděli na Pána prstenů. To mě popravdě zklamalo...
Ale to nic nemění na tom, že je to pěkná knížka se zajímavým námětem a určitě stojí za přečtení, ať už jste fanoušci Gandalfa nebo ne :D

Výsledné hodnocení:
6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix6-2.gif image by spookys-graphix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čítate knihy?

Áno
Nie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama