Recenzia: Marissa Meyer - Cinder

27. června 2013 v 14:44 | Marry |  Recenzie
Recenzia bola uverejnená so súhlasom tohto blogu:


Název: Cinder
Originální název: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Počet stran: 400
Rok vydání: 2012
Doporučený věk: 12+
Série: Měsíční kroniky, 1.díl
Hodnocení obálky: 9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
Doba čtení: 11 dní

Anotace(oficiální):
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.

Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Moje hodnocení:
Na tuhle knížku jsem se hodně těšila. Obálku jsem viděla v knihkupectví, ale byla no...celkem drahá, tak jsem si jí raději půjčila v knihovně.

Jde o přepracování pohádky o Popelce. Ale zase abyste si nemysleli, taková pohádka to zase není. Jsou tam nějaké podobnosti jako je zlá macecha, 2 nevlastní sestry, ples, krásný princ a ztracený střevíček, ale to je tak všechno. Cinder není žádná princezna. Je to drsná holka, která se jen tak ničeho nebojí. Jelikož je kyborg, kterými všichni opovrhují, musí zůstat silná. Jinak by se zbláznila.

Kniha je hodně emocionální. Alespoň na mě tak působí. Do poslední chvíle doufáte, že všechno vyjde a držíte Cinder palce a nakonec nastane nečekaný zvrat a všechno je v háji...


V téhle knížce je všechno. Humor, láska, věda, tajemství, zášť, rodina, magie, přátelství...Určitě doporučuju přečíst všem, kteří hledají něco nového. Vadila mi snad jedinná věc a to byla Pivoňka, Cindeřina mladší sestra. Ze začátku se chovala jak rozmazlený malý parchant, ale potom jsem jí litovala. To však nemění můj postoj ke knize :)

Výsledné hodnocení:
9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix9-1.gif image by spookys-graphix
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čítate knihy?

Áno
Nie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama